Rezerwat Barnowiec

Przebieg trasy:
Nowy Sącz - Frycowa - Czaczów - Rezerwat Barnowiec - Homrzyska - Bącza Kunina - Nowy Sącz

 


Rezerwat Barnowiec na rowerze

 

Opis trasy:
Wyjeżdżamy z centrum Nowego Sącza. Jedziemy ścieżką rowerową wzdłuż Alei Piłsudzkiego, kierując się na Nawojową. Drogą krajową nr. 75 dojeżdżamy do Frycowej. Za Frycową skręcamy w prawo na Barnowiec. Po pewnym czasie dojeżdżamy do miejscowości Czaczów. Ta łatwiejsza część wycieczki się kończy, a zaczyna ta trudniejsza, ale ciekawsza. Po niedługim czasie drogę zagradza nam szlaban. Przechodzimy z boku, pod, albo nad nim i jedziemy dalej. To tu właśnie kończy się asfalt, a zaczyna przygoda ;-). Jedziemy kamienistą i w miarę szeroką, leśną drogą, pnąc się w górę. Wjeżdżamy do rezerwatu Barnowiec.

 

Zewsząd otacza nas buczyna karpacka (buki), jodły, jawory, wiązy. Niektóre okazy drzew mają po 100,200, a nawet 300 LAT! Liczne rozpadliny skalne, powalone drzewa i bogate runo leśne nadają temu miejscu wygląd pierwotnej puszczy. Wzrok przykuwają też licznie występujące Paprocie. Ogółem stwierdzono występowanie około 75 gatunków roślin zielonych, 8 gatunków krzewów i 6 gatunków drzew.

 

Jadąc dalej droga przez rezerwat Barnowiec wyjeżdżamy na polane z której widać całą Kotlinę Sądecką. Pniemy się ku górze. Po drodze spokojnie znajdzie się kilka miejsc do postoju i chwili odpoczynku. Zjeżdżamy na Złotne. Teraz już spokojną drogą jedziemy na Homrzyska. Teraz skręcamy na Kuninę. Po pewnym czasie wyjeżdżamy na płaską już drogę krajową nr. 75. Do Nowego Sącza możemy wrócić nią lub ul. Bolesława Prusa.


Droga przez rezerwat Barnowiec - skałki i jaskinie w rezerwacie Barnowiec

 

Pobierz trasę wycieczki w formie śladu GPS:
dla Kamap i Google Map format *.kml
dla innych format *.gpx

 


Trasa rowerowa 818177 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram