Na Wysokie i Soślinę

Przebieg trasy:
Nowy Sącz - Chełmiec - Biczyce - Wysokie (Litacz 652 m.n.p.m.) - Soślina - Brzezna - Podrzecze - Nowy Sącz

 


Wysokie - Litacz - Soślina na rowerze

 

Opis trasy:

Nie jest to wyprawa górska ale szybka trasa po asfalcie do pokonania w tygodniu, gdy trzeba iść do szkoły, odrobić lekcję i zostaje późne popołudnie. Trasa liczy około 30 km i prowadzi drogami asfaltowymi, tak więc również szosowcy na swoich pięknych i leciutkich kolarkach mogą ja przejechać, bez obawy że skończy się droga i zacznie się teren. Jedziemy przez most Helleński i kierujemy się na Chełmiec. Cały czas drogą nr 28 pniemy się w górę. Mijamy Biczyce Dolne, później Górne aż docieramy na Wysokie i zdobywamy wzgórze Litacz (652 m n.p.m.). Tu na parkingu chwila odpoczynku i jedziemy w lewo, wąską dróżką asfaltową w kierunku Brzeznej. Mijamy Soślinę (561 m n.p.m.) i kierujemy się na Brzezną. Docieramy do skrzyżowania z drogą prowadzącą z Podegrodzia do Nowego Sącza i skręcamy w lewo na Nowy Sącz. Jedziemy cały czas prosto, mijając Świniarsko i Małą Wieś aż w końcu docieramy do Chełmca. Skręcamy w prawo i przez osiedle św. Heleny i most na Dunajcu wracamy do domu.Trasa nie jest bardzo trudna, po asfalcie jedzie się lekko, tylko trzeba odrobinkę samozaparcia aby wydrapać się na Wysokie, bo do Wysokiego uprawiamy cały czas Up Hill ;-))


Soślina - widok na Tatry

 

Pobierz trasę wycieczki w formie śladu GPS:
dla Kamap i Google Map format *.kml
dla innych format *.gpx

 


Trasa rowerowa 1000537 - powered by Bikemap 

 

Najedź myszką na wykres wysokości terenu (profil trasy) i przesuwaj wskaźnik od lewej strony wykresu do prawej a zobaczysz, w którym punkcie podróży będzie z górki a w którym pod górkę.

niech moc będzie z wami:-) Laura

Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy - Beskid Sądecki i Sądecczyzna na Rowerze

Beskid Sądecki i Sądecczyzna na rowerze to propozycja książkowa naszego autorstwa skierowana do wszystkich miłośników kolarstwa górskiego.

Rowerem po górach - Facebook

Rowerem po górach - Instagram